ANA SAYFA

ECMA - Statement

Karton Ambalaj: Covid-19 krizi sırasında tedarik zincirinin yaşamsal bir parçası

Karton ambalaj, Covid-19 krizi süresince gıda ve ilaç sektörleri tedarik zincirlerinin etkili çalışması için gerekli olan en önemli parçalarından birisi olmaktadır.

Karton ambalaj, taleplerinde önemli artışlar görülen ürünlerin, hijyenik ve verimli bir şekilde bu pazarlara taşınmasına olanak sağlamaktadır. Karton Ambalaj üreticileri, temel endüstri olarak sorumlulukları doğrultusunda tedarik zincirlerini sürekli tutmak amacıyla tesislerini Avrupa çapında işletmeye devam etmektedirler.

ECMA'dan Mike Turner, “Covid-19 krizi sırasında, ambalajın değeri dünyadaki birçok hükümet ve perakendeci tarafından kabul edilmektedir. Özellikle karton ambalaj, marka sahiplerinin, bu temel ürünleri en çok ihtiyaç duyulan zamanda ailelere ve halka sunmasında yaşamsal bir rol oynamaktadır. Karton ambalaj, perakende satışta güçlü bir raf varlığı ortaya koyar, kolayca geri dönüştürülebilir ve rakipsiz karbon ayak izine sahiptir. Başka hiçbir ambalaj malzemesi bu avantajları birlikte sunamamaktadır.” 

Karton ambalajın sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir, yenilenebilir elyaftan üretildiğini ve Avrupa Komisyonu’nun Döngüsel Ekonomi stratejisine uygun olduğunun biz zaten biliyoruz, ancak karton ambalajın değeri bugün; Avrupa’da ilaç ve gıda tedarikini mümkün kılan kritik bir öge olarak daha da öne çıkmaktadır.

ECMA - 30.03.2020

  • ECMA - Statement